100. Yıl Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri aylar öncesinden başlayan etkinlikler, kongrenin yapılışının 100. yılında yapılan programlarla devam etti.

-SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları Büyüledi-
Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları, Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü dolayısıyla gösteri uçuşu yaptı. SOLOTÜRK ve Türk Yıldızlarının Sivas semalarındaki gösterisini izlemek isteyen vatandaşlar, Osman Seçilmiş Parkı ve çevresinde bir araya geldi. Gösteri uçuşunu beğeniyle izleyen vatandaşlar, alkışlarla destek verdi. Bazı vatandaşlar, gösteriyi cep telefonu kameralarıyla kaydetti. SOLOTÜRK ve Türk Yıldızlarının ayrı ayrı gerçekleştirdiği gösteri yaklaşık bir saat sürdü.

Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında video mapping gösterisi gerçekleştirildi. Atatürk Kongre Müzesi´nin ön cephesine farklı ışıklarla yansıtılan lazer görüntüleri ve projeksiyon tekniği ile 100 yıl önceki ruh coşkulu bir şekilde günümüze taşındı. Tarihi binanın cephesindeki lazer animasyon gösterilerini çok sayıda vatandaş izledi
-Günün Final Programını Serkan Kaya Yaptı-
Arabesk müziğin son dönemlerindeki en önemli isimlerinden Serkan Kaya, Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında konser verdi. Ünlü sanatçı Serkan Kaya, Tarihi Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen konserde, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatarak, vatandaşları doyasıya eğlendirdi. Kaya, enerji dolu sahnesiyle hayranlarını coşturarak, konser boyunca eğlenceli dakikalara imza attı.

Günün anısına Sivas Valisi Salih Ayhan Kaya´ya 100. yıl tablosu hediye ederken, Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve futbolcu Ziya Erdal´da isminin yazılı olduğu formayı takdim etti. Konser sonunda sanatçı Serkan Kaya, Demir Grup Sivasspor için bestelediği marşı okuyarak, Sivasspor aşığı olduğunu söyledi.