BELEDİYE KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
Kangal Belediye Meclisi 11. oturum olarak Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirdi.
Tarih: 12.11.2019 08:01:41/ 711okunma / 0yorum

Her ayın ilk cuma günü toplanması gerekirken bu ay toplantı yeter sayısına ulaşamayan belediye meclisi, toplantısını Cuma yerine Pazartesi günü yapmak durumunda kaldı.
    
Belediye Başkanı A. Kürşat Apaydın başkanlığında gerçekleştirilen yoğunlukla imar tadilatı ve değişikliğiyle alakalı maddelerin göze çarptığı toplantının gündemi şu maddelerden oluştu.


GÜNDEM MADDELERİ
1) 2020 yılı tahmini bütçenin görüşülmesi
2) Akbelsan şirketinin sermayesinin artırılması
3) Banka hesaplarımız ve otobüslerimiz için kamu yararı kararları hk.
4) 500 evlerdeki trafo alanında bulunan belediyemize ait taşınmazın TEDAŞ´a devri irtifak hakkının ise ÇEDAŞ´a verilmesi için muvafakat ve encümene yetki verilmesi (30 yıllığına)
5) 500 evlerdeki trafo alanında bulunan belediyey ait taşınmasın TEDAŞ´a devri ve encümene yetki verilmesi


6) Sivas ili Kangal ilçesi Karşıyaka mahallesi 353 ada 5 parsele ilişkin mevcut imar durumunun a-2 iken a-5 olması yönünde hazırlanan dosya (Naim KARABIÇAK)
7) SİVAS İLİ KANGAL İLÇESİ YENİ MAHALLE 264 ADA 3-4-19 Nolu parsellere ilişkin mevcut imar hattının yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan dosya (Hacı ERDOĞAN- Necmettin KARACA)
8) SİVAS ili Kangal ilçesi Karşıyaka mahallesi 361 ada 7 parsele ilişkin mevcut imar durumunda parselin bir kısmı ticaret alanı bir kısmı park ve yol olarak planlanmıştır. Önerilen imar durumunda park alanı kaldırılarak belediye hizmet alanına konmak istemekte olup şu anda park olan yerin ticaret alanı olarak düzenlenmesi yönünde hazırlanan dosya (ATAKAN HOŞGİZ)
9) Sivas ili Kangal ilçesi zafer mahallesi 187 ada 6,7,8,10,11,12,13,14 nolu parsellerin mevcut imar durumu yol iken önerilen plan tadilat dosyasında imar adası içerisine alınarak imar adasının koşullarını almasına yönelik hazırlanan dosya (KEMAL CULHA)

 (2020 TAHMİNİ BÜTÇE)
SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜ : 678.633 TL
İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ: 121.574
YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: 568.123
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: 5.098.44
MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ: 1.491.783
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ: 254.000
ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: 1.675.56
BASIN YAYIN VE HAKLA İLİŞİKİLER MÜDÜRLÜĞÜ: 112.837 olmak üzere toplamda 10 MİLYON TL olmak üzere meclisin onayına sunuldu ve kabul edildi.

(AKBELSAN ŞİRKETİ)
Akbelsan şirketinin 6.600.000 tl olan sermayesine 1.400.000 TL eklenerek 8.000.000 TL ye çıkarılması maddesi ve akbelsan şirketin herhangi çalışma gerçekleştirmemesi ve hali hazırda boş olması durumundan dolayı sermaye artırılması encümen üyelerinde olumsuz karşılandı. Başkan KÜRŞAT APAYDIN bu durumu şöyle açıkladı: Önümüzdeki dönemde sürekli sermaye artışı yapmamak için tek seferde böyle bir sermaye artışı yaptık ve 8.000.000 da sabitledik. İlerleyen yıllarda bu şirket üzerinden büyük işler yapmayı planlıyoruz dedi ve oylama sonucu oybirliği kabul edildi.

(BANKA HESAPLARI)
Vakıflar bankası ve Halk bankasında bulunan hesaplarımız ile 2 OTOBÜS ve bir MİNÜBÜSÜMÜZÜN kamu yararı hizmetine kullanımını için alacaklıların bunlara haciz koymaması için bankaya talimat verilecek ve bunlar üzerinde bir işlem yapılamaması maddesi oy birliği ile kabul edildi.

GÜNDEMDE BULUNAN iMAR KONUSU İSE YETİŞMEDİĞİ İÇİN ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISINA HAVALE EDİLDİ.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFSİZ ŞEHİR  PUSULASIZ GEMİ GİBİDİR
HEDEFSİZ ŞEHİR PUSULASIZ GEMİ GİBİDİR
Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programının görüşülmesi gündemi ile toplanan İl genel meclis toplantısına katılarak, meclis üyelerine hitap etti.
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
Köy ziyaretleri kapsamında Kalkım köyünü ziyaret eden Kaymakam Demir, burada bulunan ve yıllardır atıl olarak bekleyen kaplıcaya hayran kaldı.
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Kangal merkez ve köylerinde görev yapan muhtarlar kaymakam Erinç Demir´in başkanlığında toplandı.
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
Özellikle soğuk kış günlerinde perişanlık çeken taksici esnaflarının imdadına yetişen Kangal belediyesi her iki durak için birer tane kulübe yaparak taksicilerin durak sorununu çözüme kavuşturdu.
 OKUL ZİYARETLERİ  DEVAM EDİYOR
OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Göreve başladığından beri eğitim-öğretime özel önem vermesiyle dikkat çeken Kaymakam Erinç DEMİR, yapmış olduğu çat-kapı okul ziyaretlerine devam ediyor.
Kaya, öğrencilerle buluştu
Kaya, öğrencilerle buluştu
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsü tarafından düzenlenen ‘Meslek Uzmanları ile Kariyer Söyleşileri´ programına katıldı.
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
Sivas Hizmet Vakfı tarafından "Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında üniversite lisans öğrencilerine verilecek olan burs sonuçları açıklandı.
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, İlimiz ekonomisinin lokomotifi olan tarım ve hayvancılığın çıkmaza girdiğini söyledi.
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´den yerel basını rahatlatan açıklama; İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek…
VALİ AYHAN´DAN  KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
VALİ AYHAN´DAN KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
Vali Salih Ayhan, ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor.
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Önceki sene temeli atılan Öğretmenevi inşaati devam ediyor. Ancak ilçe kamuoyunda öğretmenevinin yapıldığı yer ile alakalı tartışmalar sürüyor.
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
Kaymakam Erinç Demir, ilçe polis karakolu olarak kullanlılmaya başlanılan binayı gezerek emniyet müdürü Yücel Yılmaz´dan bilgi aldı.
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
Cumhuriyet Üniversitesinin akadamik yıl açılış töreni için ilimize gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, burada yapmış olduğu konuşmada “Yapmamaız gereken adaletli ve ahlaklı olmak” dedi.
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
Merkezi Sivas´ta bulunan Kangal Derneği yönetimi bir dizi ziyaret için ilçemize geldiler.
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
Kangal Muhtarlar Derneğinin düzenlemiş olduğu yemekli toplantıda kurum müdürleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu bir araya geldi.
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
Ak Parti Kangal ilçe teşkilatı kaymakam Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
“Orda bir köy var uzakta´ köşemizin bu haftaki konuğu İğdeli Köyü Muhtarı Ali Doğan oldu.
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse tarafından “Peygamber ve Aile” konulu konferans verildi.
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
Kaymakam Erinç Demir, iadei ziyaretler kapsamında Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve yine aynı binada bulunan esnaf odasını ziyaret etti.
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
"Geleceğe Nefes Ol" sloganı ile başlatılan ağaçlandırma kapsamına ilçemiz sınırlarında madencilik faaliyeti gösteren Aksu Madencilik şirketi de katıldı. Fidan dikme kampanyasını öğrencilerle birlikte gerçekleştiren şirket yönetimi belirledikleri alana 2000 adet çam fidanını toprakla buluşturdular.
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları